Dla rodziców

Dlaczego my?

Zależy nam, by poza stworzeniem dla naszych podopiecznych najlepszych warunków do rozwoju, współpracować również z rodzicami. To oni przecież najlepiej wiedzą czego potrzebują ich dzieci. Chcemy z rodzicami być w stałym kontakcie, słuchać ich uwag i sugestii, tworzyć wspólną przestrzeń i angażować ich do współpracy. W planie rocznym pojawia się czas na pikniki i przedstawienia podczas, których dzieci i opiekunowie oraz rodzice mogą razem spędzać czas.

Dla rodziców organizujemy dodatkowo szkolenia i spotkania z ciekawymi ludźmi. Chcemy, by rozwijały się nie tylko dzieci, ale również ich opiekunowie. Bo spełniony i szczęśliwy rodzic to szczęśliwe dziecko.

Rodzice i opiekunowie prawni dzieci zapisanych do naszych placówek są na bieżąco informowani o jadłospisie, codziennych zajęciach czy planowanych dodatkowych atrakcjach.

Dodatkowo w szatni widoczna będzie informacyjna tablica multimedialna, na której każdy przyprowadzając i odbierając dziecko będzie mógł przeczytać co danego dnia się działo. Zależy nam, by rodzice mieli pełen wgląd w to co przez większą część dnia robią ich pociechy. Pomoże im to również w większym zaangażowaniu w organizacje pracy placówek.

Regularne spotkania grupowe dla rodziców i możliwość indywidualnych konsultacji będą okazją do podzielenia się uwagami czy zapytaniem o ważne dla rodzica rzeczy.

Dodatkowo regularnie i rzetelnie prowadzony funpage na facebooku będzie okazją do śledzenia ‘kulis’ pracy klubowej i przedszkolnej. Dzięki materiałom dla rodziców takim jak interesujące teksty, filmy czy porady specjalistów każdy będzie mógł poszerzyć zakres swojej wiedzy zarówno w pracy jak i życiu rodzinnym czy opiece nad najmłodszymi.

Specjalnie dla rodziców stworzona grupa wewnętrzna będzie za to okazją do nieskrępowanego zadawania pytań o rzeczy bieżące i komentowania tego co się w placówkach dzieje na co dzień.