Wiemy, że bycie rodzicem
jest nie lada wyzwaniem, dlatego
jesteśmy tu, aby Was wspierać

Adaptacja dziecka w żłobku jest bardzo ważnym procesem,
który wymaga odpowiedniego podejścia i cierpliwości zarówno
ze strony rodziców, jak i personelu placówki.

Pierwszego dnia, gdy rodzic wchodzi z dzieckiem do sali, ważne jest, aby dziecko poczuło się bezpiecznie i komfortowo w nowym środowisku. Dlatego w pierwszym dniu rodzic powinien zostać z dzieckiem przez około 1,5 godziny, aby dziecko mogło poczuć się bezpieczne i zaznajomić się z otoczeniem. Nasz personel w trakcie adaptacji wesprze malucha, ale także rodzica w całym procesie oraz dołoży wszelkich starań, aby pomóc dziecku przystosować się do nowych warunków.

W kolejne dni maluch zostaje z nami sam. Czas pobytu powinnien być stopniowo wydłużany o pół godziny, zgodnie z reakcjami dziecka i jego emocjami. Jeśli dziecko ma trudności z przystosowaniem się do nowych warunków, nasze ciocie dostosowują program tak, aby dziecko czuło się maksymalnie komfortowo.

Nigdy nie powinno się cofać do wcześniejszego czasu pobytu dziecka w żłobku, chyba że jest to absolutnie konieczne z powodów zdrowotnych lub innych wyjątkowych okoliczności. Dziecko musi mieć pewność, że może polegać na stałym harmonogramie, co pomoże mu poczuć się bezpiecznie.Podsumowując, adaptacja dziecka w żłobku to proces, który wymaga czasu, cierpliwości i indywidualnego podejścia do każdego dziecka. Dlatego tak ważne jest, aby personel placówki oraz rodzice współpracowali, aby zapewnić dziecku jak najbardziej komfort i bezpieczeństwo.

Masz więcej pytań? Skontaktuj się bezpośrednio z Koordynatorką naszych placówek!
Przygotowaliśmy dla Was także listę rzeczy, które przydadzą się u nas
Twojemu maluchowi.